Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM511ES

  31.990 со ДДВ
  Благодарејќи на своите исклучителни перформанси, оваа самоодна моторна косилка со електро-старт ви овозможува да уживате во уредувањето на дворот. Ширината на косењето е 50,8см додека 6-степеното прилагодување на висината овозможува распон на косење од 2,5 до 7,5см, што гарантира дека сите делови од вашиот двор ќе бидат уредни. Корпата за трева е со капацитет од 65л со опција за празнење на страна или назад во корпата. Овој модел има интегриран конектор на куќиштето за самоиспирање. Од дополнителни функции може да се пофали со опцијата за малчирање. Четворотактниот мотор има запремнина од 173cc. Идеална е за површини до 1500м2.
  Каталошки број: FLM511ES
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењесамоодна
  Вид на моторY173V
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала8”(предни)/11”(задни) тркала, со лежишта
  Ширина на сечењето50.8mm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,6L
  Површина на косење1500 m2
  Кубикажа173cc
  Движењеелектро-старт
  Напредни функциималчирање
  Ниво на бучава98dB(A)
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењесамоодна
  Вид на моторY173V
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала8”(предни)/11”(задни) тркала, со лежишта
  Ширина на сечењето50.8mm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,6L
  Површина на косење1500 m2
  Кубикажа173cc
  Движењеелектро-старт
  Напредни функциималчирање
  Ниво на бучава98dB(A)