Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM4608BS

  20.990 со ДДВ
  Со оваа туркачка моторна косилка патот до совршениот тревник никогаш не бил полесен и побрз. Овој модел се препорачува за површини до 1100м2, нудејќи 6-степено централно прилагодување на висината од 2,5 до 7,5см, што ви дава можност да го прилагодите изгледот на тревникот според вашиот вкус. Корпата за трева со капацитет од 65л ве ослободува од подоцнежно ракирање. Покрај опцијата за собирање на трева во корпата има опција и за исфрлање на тревата од страна. Ширината на косењето е 46см. Сигурен B&S мотор и зафатнина 125cc. Металното куќиште со димензии (18 ”) има конектор за самоплакнење. Дијаметарот на предните тркала е 7 ", задните 8".
  Каталошки број: FLM4608BS
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторB&S 450E
  Мотор4-тактен
  Куќиште18”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/8”(задни) тркала
  Ширина на сечењето46cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа125cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторB&S 450E
  Мотор4-тактен
  Куќиште18”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/8”(задни) тркала
  Ширина на сечењето46cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа125cc