Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Електро-пневматски чекан CH 5-SE

  26.990 со ДДВ
  Електро-пневматски чекан со контрола на вибрации кој има исклучителен однос помеѓу моќноста и масата - 12,5 Ј ударна моќност на масата од само 5 кг. Замената на секачите и шпицевите е лесна, при што не е потребна употреба на дополнителни алати. SDS-max прифатот овозможува максимален пренос на сила. Можно е заклучување на алатот во повеќе положби, каде што корисникот избира најдобар агол на секачот за удобна работа. Покрај тоа, машината има и дополнителна рачка која се врти за 360°. Рачката на алатот е гумирана и има ергономска форма, за максимална удобност при долготрајно штемување.
  Каталошки број: 5717015011

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Прифат на алатотSDS-max
  Влезна сила1050W
  Сила на поединечен удар12.5J
  Должина на кабел4m
  Маса5кг
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Прифат на алатотSDS-max
  Влезна сила1050W
  Сила на поединечен удар12.5J
  Должина на кабел4m
  Маса5кг