Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Електрична аголна брусалка EWS 24-230

  19.590 со ДДВ
  Оваа аголна брусилка со моќност од 2.400 W поседува рачка која може да се постави под агол од 90˚ од двете страни, што дава можност за оптимални работни положби при сечење или брусење. Системот за намалување на вибрации на двете рачки обезбедува работа со помалку потешкотии. Брусилката има „мек“ старт, заштита од рестарт и индикатор за преоптоварување, што ја зголемува безбедноста во работата. Покрај тоа, заштитата од удари автоматски го прекинува доводот на струја во случај на ненадеен прекин на плочата после некакво надворешно влијание, што ја намалува опасноста од повреди.
  Каталошки број: 070244610

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Напон230V - 50Hz
  Влезна сила2400W
  Излезна сила1600W
  Прифат на дискот230mm
  Број на обртаи6.600 о/мин
  ПрифатM14
  Класа на заштитаII
  Должина на кабел4m
  Маса5,8кг
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Напон230V - 50Hz
  Влезна сила2400W
  Излезна сила1600W
  Прифат на дискот230mm
  Број на обртаи6.600 о/мин
  ПрифатM14
  Класа на заштитаII
  Должина на кабел4m
  Маса5,8кг