Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за заварување MIG 500SYN

  239.990 со ДДВ
  Апаратот за заварување MIG 5SYN е дигитално контролиран синергетски инвертер со најнова технологија IGBT. Синергетскиот режим овозможува добивање на предефинирани параметри на заварување на основа на пречникот на жицата и бараната ампеража за гасот кој го користиме. Има можност за заварување на конструкциски челик, прохром и алуминиум со дебелина преку 2 мм. Апаратот има синергетски режим на работа во кој корисникот со внесување на саканата вредност на ампеража добива предефинирани вредности на напон, брзина на жица и гас со кој работи. Со корегирање на параметрите (по потреба) се овозможува попрецизна работа. Одвоената единица за довод на жица дава поголема мобилност во работата, а со апаратот е поврзана со кабел со должина од 5 метри. Најновата IGBT технологија му овозможува непречена работа и при големи варијации во напонот. Класата на изолација F му овозможува да работи со електрични компоненти до 155 степени.
  Каталошки број: 5952001500
  products.delivery.quickdelivry
  products.delivery.freeshipping products.delivery.freeshippingover

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Мах струја за заварување40 - 500 А
  Интерменца 500 А, 40°C60%
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаF ( 155°C)
  Потребен осигурач на струјно коло35 А трофазен
  Мах пречник на жица1,6 мм
  Број на погонски ваљаци4
  Должина на горилник, вкупна мобилност при работа5 + 4 m
  Тежина на апаратот51 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)860x470x770
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Тип на заварувањеMIG/MAG
   Мах струја за заварување40 - 500 А
   Интерменца 500 А, 40°C60%
   Степен на заштита на куќиштетоIP21S
   Степен на изолацијаF ( 155°C)
   Потребен осигурач на струјно коло35 А трофазен
   Мах пречник на жица1,6 мм
   Број на погонски ваљаци4
   Должина на горилник, вкупна мобилност при работа5 + 4 m
   Тежина на апаратот51 кг
   Димензии Д x Ш x В (mm)860x470x770
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Мах струја за заварување40 - 500 А
  Интерменца 500 А, 40°C60%
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаF ( 155°C)
  Потребен осигурач на струјно коло35 А трофазен
  Мах пречник на жица1,6 мм
  Број на погонски ваљаци4
  Должина на горилник, вкупна мобилност при работа5 + 4 m
  Тежина на апаратот51 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)860x470x770